tr

Barkodlu Poşet

Barkodlu Poşet

Barkodlu Poşet Üretimini yaptığımız Sıfır Atık Logo Baskılı – Barkodlu Atlet Poşetleri, (Y.Y.P.E.) Yüksek yoğunluklu polietilen poşet ve atlet çanta olarak da bilinmektedir. %100 orjinal hammadde kullanılmıştır. 2872 Sayılı Çevre Kanunu Yönetmeliğe uygun olarak üretmekteyiz.

Türkiye’de 1 Ocak 2019 tarihinde başlayan ve 31 Mart 2019 tarihinden itibaren tam olarak yürürlüğe giren naylon poşetlerin ücretli olarak satışa sunulması, poşetlerin barkod sistemine geçmesini mecbur kılmıştır. Barkodlu poşetlerin çift kat kalınlığının 40 mikron üzerinde olması zorunlu hale gelmiştir. Alışveriş esnasında kullanılan barkodlu poşet kasada okutularak fişe yansıtılmaktadır. Poşetlerin ücretli olduğu yerlerde barkodsuz poşetlerin kullanımı yasaktır. Poşetlerin bir yüzeyinde mutlaka sıfır atık logosu ve çevrenin korunmasına ait bir slogan bulundurmak zorunludur. Diğer yüzeyinde istenirse firmaya ait bilgiler basılabilir. Barkodlu poşetler, geri dönüşümlü hammaddeden üretilmiş, tamamen doğa dostudur.

Barkodlu Poşet Çeşitleri

Poşetlerin barkod sistemine geçmesinin mecbur kılınması sebebiyle alışveriş yapılan her mağaza artık poşetlerinde barkod bulundurmak zorundadır. Atlet poşetler, el geçmeli poşetler barkodlu poşet çeşitlerindendir.

Baskılı Barkodlu Poşetler

Poşetlerin en çok tercih edileni kuşkusuz baskılı poşetlerdir. Üzerinde baskı olan poşetler firmaların tanınması açısından isim, adres, telefon numarası gibi bilgileri bulundurur. Yeni çıkan barkodlu poşet kararı ile artık poşetlerin bir yüzünde barkod ve sıfır atık logosu ile çevrenin korunmasına ait bir slogan bulundurmak zorunlu hale gelmiştir. Poşetlerde kullanılacak olan “Daha sağlıklı çevre için sıfır atık!”, “Geleceğimize değer katmak için sıfır atık!”, “Sağlıklı yasam, temiz çevre ile olur. Sende sıfır atık projesine katıl!”, “Sıfır atık projesine katıl, plastiği doğaya salma!”, “Çevreni sahiplen, plastik poşeti doğaya atma!”, “Sıfır atık hareketine katıl, atıkları geri dönüşüme gönder!”, “Kağıt, cam, metal, plastik atıklarımız için geri dönüşüm kutularını kullanalım!”, “Sorumlu tüketim için sıfır atık!”, “Sıfır atıkla israfa hayır!”, “Sıfır atıkla hediyeniz gelecek olsun!”, “Daha sağlıklı bir çevre için atıklar geri dönüşüme!” gibi sloganlar kullanılacak. Poşetin diğer yüzeyinde de istenirse firma bilgileri basılabilir.

Baskılı barkodlu poşetler, atlet poşet ve mağaza poşeti diye bilinen el geçmeli poşetler olarak üretilir. Baskılı barkodlu atlet poşetleri market, manav, kasap gibi işyerleri kullanır. El geçmeli barkodlu poşetleri daha çok ayakkabı mağazaları, giyim mağazaları, optik mağazaları, kozmetik ürünleri satan mağazalar ve oyuncak mağazaları kullanır.