Çevrecilik Mesajı Veren Poşet

Günlük alışverişlerimizin vazgeçilmezi haline gelen plastik poşetlerin kullanım kolaylıkları nedeniyle kısa sürede filelerin ve kese kâğıtlarının yerini aldı ve her geçen gün kullanımı yaygınlaştı ve arttı. Plastik poşetlerin kullanımı arttıkça “plastik poşetler çevreyi kirletiyor” algısı yayılmaya başladı. Çevreyi, plastik poşetlerin değil onları sorumsuzca çevreye bırakan insanların kirletmesinin farkında olan Safirizmir, yeni makine parkuruyla baskılı poşet imalatına başlamasıyla birlikte poşetler üzerinde ambalaj atıklarının çöp olmadığını, doğaya atılmaması gerektiğini anlatan mesaj vererek bu yanlış algıyı değiştirmek istiyor.

Tüketicilere plastik poşetleri verimli kullanmasını ve kullanılamayacak hâle geldikten sonra geri dönüşüm kutularına atmalarını tavsiye ediyor ve tüketiciyi bilinçlendirerek çevrenin korunmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bunun için poşetlerin üzerinde “AMBALAJ ATIKLARI ÇÖP DEĞİLDİR LÜTFEN DOĞAYA ATMAYINIZ” gibi farkındalığı arttıran bir mesaj ve görsellerle çevre kirliliğinin önüne geçmek istiyoruz.

Geleceğimiz için bu konuda üzerine düşeni yapmaya hazır olan firmamız önemli bir kamuoyu oluşturarak kitlesel bir farkındalık oluşturmayı ve tüketicisine baskılı poşetle bir mesaj vermeyi hedefliyor.

BAŞKA DÜNYA YOK.